Bir LED Üretim Hattı İçin Hangi Ekipman Gerekir?

- Apr 17, 2018-

Şu anda, LED üretim hattında LED patch makinesi genellikle LED ürünlerini kurmak için kullanılır. Yama tipi LED, parlaklık, görüş açısı, düzlük, güvenilirlik, tutarlılık vb. Problemlerini çözebilir. Sonra, bir LED üretim hattı için hangi ekipmanlara ihtiyacınız var? Aslında, kullanılması gereken birçok cihaz yok. Kısaca üç yol vardır.


Bir, lehim yazıcı

LED üretim hattındaki modern lehim pastası baskı makinesi genellikle plaka, teneke macun, baskı ve devre kartından oluşur. Çalışma prensibi şudur: ilk olarak, baskılı devre kartı baskı pozisyonu tablosuna sabitlenir, daha sonra kalay merhemi veya kırmızı tutkal, yazıcının sol ve sağ kazıyıcıları tarafından ilgili pede ve hatta PCB'de çelik ağdan sızar. Otomatik yama için şanzıman masasından yama makinesine girilir.


Iki, LED yama makinesi

LED üretim hattının genel anlamından LED mounter, SMT montajcısından biridir. LED teknolojisinin gelişmesiyle, geleneksel SMT yerleştirme makinesi artık LED üretim hattının ihtiyaçlarını karşılayamıyor. O zaman, LED yerleştirme makinesi ortaya çıktı. LED yerleştirme makinesi LED çok sayıda LED devre kartı montajı elde etmek için özel SMT montaj ekipmanı için özel olarak tasarlanmıştır. Cihazın hassasiyeti yüksek değildir, ancak hızlı bir hız gerektirir. LED yama makinesi, sürüş kafasını kontrol etmek için kılavuz rayı veya lineer motor prensibini kullanır; Aynı zamanda, profesyonel bir anti-viskoz ağız emme kafasıyla donatılmalı, böylece yapıştırma işleminde, yapıştırma malzemesi ve damping malzemesi gibi kusurların mümkün olduğunca ortadan kaldırılması mümkün olacaktır.


Üç. Reflow kaynakçı

LED hattında, Yüzey Montaj Teknolojisi (SMT) 'de yeniden akış kaynağı, kalay tozu (küçük küresel bir teneke top) halinde kaynaşmış ve daha sonra organik yardımcı (akı) ile karıştırılmış olan bir külçe veya çubuk şeklinde lehim alaşımına atıfta bulunur. lehim pastası olmak; Aynı zamanda basılır, sırtlanır, yatar ve metal kaynağında katılaşır ve katılaşır. Nokta süreci. LED üretim hattının kaynak prosedürü özel bir süreçtir. Özel sürece katılan operatörler hak kazanmak için eğitilir. Operatörler, işletme belgelerine göre sıkı bir şekilde çalışırlar ve iyi bir öz denetim ve karşılıklı denetim yaparlar.


Buna ek olarak, en çok ağız içi LED üretim hattı da SMT bakım ekipmanına sahiptir, kaliteyi kontrol etme amacına ulaşmak için her işlemin tespit bağlantısına eklenebilir. Yukarıdaki üretim süreci boyunca, başlangıçta iyi kalitede bir LED hattı oluşturulmuştur. Tüm LED üretim hattının sorunsuz çalışmasını sağlamak için personel kesinlikle makine operasyon kurallarına ve post eğitimine her türlü uymak zorundadır.