Reflow Fırın Teknolojisinin Türleri Nelerdir?

- Apr 17, 2018-

Son yıllarda, küçük, hafif ve yüksek yoğunluklu, özellikle el tipi cihazların çok sayıda uygulama yönünde büyüyen çok sayıda elektronik ürün ile, orijinal reflow yüzey montaj teknolojisi, orijinal reflow yüzey montajı için ciddi bir sorun olmuştur. Bileşen malzeme teknolojisi kategorisinde teknoloji, reflow kaynak yüzeyi montaj teknolojisini hızlı bir gelişme fırsatı haline getirdi.

Teknik sınıflandırmaya göre


Isı plakası iletim reflow kaynağı: Bu tür bir reflow fırın, konveyör bandını ve ısı kaynağını itme plakasının altında ısıtarak ısı iletimi ile substrat üzerindeki bileşenleri ısıtmak için kullanılır. Seramik (Al2O3) substratının kalın film devresinin tek tarafını seçmek için kullanılır. Yeterli ısı elde etmek için konveyör bandına sadece seramik alt tabaka eklenir. Yapı basit ve fiyat satılıyor. Ucuz.


IR reflow fırını: bu reflow fırınının çoğu bir konveyör bant tipidir, ancak konveyör bandı sadece alt tabakanın kullanımını destekler ve transfer eder. Isıtma yöntemi esas olarak kızılötesi ısı kaynağı ile ısıtılmaktadır. Fırındaki sıcaklık, önceki yönteme göre daha eşittir ve ağ çok büyüktür. Çift yüzlü alt tabakanın reflow kaynağı için uygundur. Sıcaklık. Bu reflow fırın temel reflow fırın tipi olarak kabul edilebilir. Çin'de daha fazla uygulanır ve satış fiyatı da daha ucuzdur.


Sıcak hava akış reflow kaynağı: sıcak hava akışı reflow fırın ısı enerjisi gerçekleştirmek için sıcak hava laminer akış kullanır, ve ısıtıcı ve fan aracılığıyla, fırın havası yavaş yavaş ısıtılır ve sirküle edilir ve kaynak parçaları fırın içinde sıcak gaz ile ısıtılır, ve Daha sonra kaynak bağlantısı tamamlandı. Sıcak hava reflow fırını, üniform ısıtma ve sabit sıcaklık özelliklerine sahiptir. Tam sıcak hava zorlamalı konveksiyona sahip reflow fırın, yüzey montajı için ana bağlantı kaynağı olarak kademeli olarak iyileştirildi ve mükemmelleştirildi.


Kızılötesi ve sıcak hava reflow kaynak: kızılötesi radyasyon güçlü penetrasyon özellikleri, yüksek termal verim, güç tasarrufu özellikleri ve etkin bir sıcaklık farkı ve koruyucu etkisi üstesinden kızılötesi reflow ve zorla konveksiyon sıcak hava reflow kaynak avantajları, etkili entegre kızılötesi reflow kaynağı, gaz akış hızı talebine çok hızlı ve refüjde sıcak hava reflow kaynağını tamamlar.


Sıcak tel reflow kaynağı: Sıcak tel reflow kaynağı, metal ve seramik arasında doğrudan temas kaynağının kaynak işlemidir. Genellikle esnek alt tabaka ve sert taban plakasının kablo bağlantısında kullanılır. Bu ısıtma yöntemi genellikle lehim pastasını seçmez. Esas olarak kalay veya anizotropik iletken yapıştırıcı seçer ve özel kaynak nozulu gerektirir, böylece kaynak hızı gereklidir. Derecesi yavaş ve üretim verimliliği düşüktür.


Sıcak gaz reflow kaynağı: Sıcak gaz akış kaynağı, sıcak gaz akışı yoluyla kaynak genişletmek için özel bir ısıtma kafasında hava veya nitrojen kullanımını ifade eder. Bu yöntem, farklı hızlarda nozullar için farklı boyutlarda kaynak noktaları gerektirir, bunlar hızda yavaştır ve yeniden işleme ve geliştirme için kullanılır.


Lazer reflow kaynağı, ışın reflow kaynağı: lazer reflow lazer ışını ile iyi yön ve yüksek güç yoğunluğu ile karakterizedir. Lazer ışını optik sistemle küçük bir alanda yoğunlaşır. Çok kısa bir sürede, ısıtma yerinde bir yerel ısıtma alanı oluşur. Ortak lazerin iki tipi C02 ve YAG vardır. Lazerli ısıtma reflow lehimlemesinin ısınması son derece lokaldir. Termal stres oluşturmaz ve çok az termal etkisi vardır. Re Minyuan bileşenlerinin zarar görmesi kolay değildir.


İndüksiyon reflow kaynağı: indüksiyon reflow kaynak ekipmanı, transformatör seçmek için ısıtma kafasında kullanılır, kaynak parçaları kaynaklamak için indüktör girdap akımı işlemi ile, bu tür kaynak yöntemi makine ile temas halinde değildir ve ısıtma hızı hızlıdır ; polyinfrared reflow kaynağı yeniden işleme iş istasyonu için uygundur ve yeniden işleme ve yerel kaynak uygulanır.