Mounter için SMT Üretim Hattı Gereksinimleri Nelerdir?

- Jul 20, 2020-

SMT'nin SMT için temel gereksinimleri üç cümleyle özetlenebilir: birincisi, doğru olmalıdır; ikincisi, iyi yapıştırılmış olmalıdır; üçüncüsü, hızlı olmalıdır.

(1) Bu doğru

Yapıştırılan doğru aşağıdaki iki anlamı içerir.

(1) Doğru bileşenler: Her montaj yönünde ekipmanın türü, türü, nominal değeri, polaritesi ve diğer karakteristik işaretlerinin montaj çizimi ve ürünün ayrıntılı listesini nkarşılaması ve yanlış yönlendirmenin yapıştırılmaması zorunludur.

(2) Doğru yönlendirme: meta ekipmanların uçları veya uçları, politika grafikleri ile doğruyönde ve açıda mümkün olduğunca hizalanmış ve ortalanmalıdır. PCB'deki geleneksel pad grafiklerine ek olarak, geçerli hizalama ilkesi uygulamada yazdırılan lehim yapıştırmacı grafiklerini temel alır.

(2) İyi iş

İyi bir yazı aşağıdaki üç anlamı içerir.

(1) Bileşenlerde hasar yok: toplama ve montaj yaparken, besleyici, meta donanımı, PCB ve z ekseni kontrolü hataları bileşenlere zarar verebilir ve montaj hatasına neden olabilir.

(2) Uygun basınç (talaş yüksekliği): talaş basıncı (yüksekliği) uygun olmalıdır. Çipin basıncı çok küçükse, meta ekipmanın lehim ucu veya pimi lehim macunun yüzeyinde yüzer ve lehim macunu meta ekipmana yapışmaz ve iletim ve lehimleme sırasında sadece yönde hareket eder; basınç çok yüksekse, lehim macunu kolayca yapıştırılır; basınç çok yüksekse, meta ekipmana bile zarar verir.

(3) Yerleştirme oranını sağlamak: Yerleştirme makinesi parametrelerinin yanlış ayarını, meta ekipmanın kötü montaj fonksiyonu ve besleyici ve emme nozulunun kusurları montaj işlemi sırasında meta ekipmanın düşmesine yol açacaktır. Bu fenomen "çip bırakarak" veya "atma" denir. Pratik üretimde, "montaj oranı" ile ölçülmesi gereken, montaj oranı rezervasyon seviyesinden daha düşük olduğunda, nedenleri kontrol etmeliyiz.

(3) Hızlı sopa

Genellikle, bir devre kartı üzerinde bileşenlerin onbinlerce vardır. Bu bileşenler tektek yapıştırılır. Montaj hızı üretim gücü (kapasite) için temel gereksinimdir. Montaj hızı esas olarak yerleştirme makinesinin hızına bağlıdır ve montaj işleminin optimizasyonu, ekipmanın kullanımı ve yönetimi ile yakından ilgilidir.