LED Ekrandaki Bileşenler

- Jun 16, 2020-

LED Ekrandaki bileşenler

Günümüzde LED ekranlar her yerde görülebilir ve uygulama alanları da oldukça geniştir. Sokakta renkli ve dinamik ticari reklam tanıtım ekranlarını sık sık görüyoruz, yani hayatımıza hızlı ve rahat bilgiler getiren ekran uygulamaları, bunun etkisi de kentsel çevreye güzel renkler kattı.

Yeni bir medya olarak, LED ekranlar sporun parlak grafiklerini kullanır, büyük miktarda bilgi görüntüler, içerik her zaman güncellenebilir ve çok iyi reklam ve bildirim efektlerine sahiptir, bu nedenle dikkat çekmek daha kolaydır. Peki LED ekran hangi bileşenlerden oluşuyor?

Led ekran ağırlıklı olarak aşağıdaki bileşenlere sahiptir: LED birim kartı, kablolama, güç kaynağı, kontrol kartı.

İlk bileşen: LED birim kartı

LED ekranın temel bileşenlerinden biridir. Birim kartının kalitesi ekranın görüntü efektini doğrudan etkiler. Ünite kartı LED modülü, sürücü çipi ve PCB devre kartından oluşur. LED modülü aslında reçine veya plastik nokta matrisi ile kapsüllenmiş birçok LED ışık yayan noktadan oluşur

İkinci bileşen: bağlantı

Veri hatlarına, iletim hatlarına ve güç hatlarına ayrılabilir. Veri kablosu, kontrol kartını ve LED birim kartını bağlamak için kullanılır. İletim hattı, kontrol kartını ve bilgisayarı bağlamak için kullanılır. Güç kablosu, güç kaynağını, kontrol kartını ve LED birim kartını bağlamak için kullanılır. Ünite kartına bağlı güç kablosunun bakır çekirdek çapı 1 mm'den az değildir.

Üçüncü bileşen: güç kaynağı

Güç kaynağı genellikle bir anahtarlama güç kaynağı, 220V giriş, 5V DC çıkış kullanır. LED ekran hassas bir elektronik cihaz olduğundan, transformatör yerine bir anahtarlama güç kaynağının kullanılması gerektiğine dikkat edilmelidir.

components of dislpay

Dördüncü unsur: kontrol kartı

1/16 tarama 256x16 noktalı iki renkli ekranı kontrol edebilen ve en uygun maliyetli LED ekranı monte edebilen düşük maliyetli bir şerit ekran kontrol kartı kullanmanızı öneririz. Kontrol kartı eşzamansız bir karttır, yani kart güç kapalıyken bilgi kaydedebilir ve bir PC'ye bağlanmadan içinde saklanan bilgileri görüntüleyebilir.

Led ekran üretmek ilgilenen varsa, ue irtibata geçiniz!

Joy: +8613590151025

E-posta: Joy@eton-mounter.com