SMT Yerleştirme Makinesi İle Oluşan Bileşenlerin Görsel Muayene Hatalarının Nedeni.

- Apr 17, 2018-

SMT yaması sektördeki en popüler yama teknolojisidir. SMT yüzey montaj teknolojisi olarak adlandırılmaktadır. Prensibi, PCB plakanın yüzeyine monte edilen bileşenleri pimsiz veya kısa kurşun yüzeyinin yüzeyine monte etmek ve daha sonra kaynak yapmak ve akış kaynağı veya daldırma kaynağı ile birleştirmektir. SMT sürecinin avantajları yüksek yoğunluk, güçlü güvenilirlik ve güçlü titreşim önleme özelliğidir. Yama yöntemi, nokta kusur oranı düşük, yüksek frekans karakteristiği, otomasyon gerçekleştirmek ve üretim verimliliğini artırmak için kaynak yapar.

Şu anda, elektronik ürünlerin baskılı devre kartlarındaki hemen hemen tüm elektronik bileşenler, hepsi baskılı devre kartına SMT montaj cihazı ile monte edilen yama elemanlarına sahiptir.

SMT elektronik bileşenleri, SMT yama makinesinde doğru ve hızlı bir şekilde, mikroişlemci ve mikrofonuatize edilmiş ve devre kartına ne kadar mikro elektronik komponent takılabiliyor. Bunun önemli nedeni, SMT yama makinesinin görsel sisteminin, gözlere sahip yama makinesine benzemesidir. SMT yama makinesinin yüksek hızlı başlatma ve montaj bileşenleri sürecinde, bileşenin programın yapılandırmasına göre çalışıp çalışmadığını tespit edebilir.

Hepimizin bildiği gibi, yerli LED yama makinesinin geliştirilmesi hızlı, birçok LED yama makinesi üreticileri bile birçok ithal yama makinesi markaları ile karşılaştırmak olabilir, ancak hassas ve hız oldukça sınırlı olan SMT parçasında büyük bir boşluk var . Ev yapımı SMT yerleştirme makinesi temelde görsel sistem olmadan piyasadaki elektronik bileşenlere görünmez. Bugün, bazı görme sistemi bilgisi hakkında konuşalım.

SMT yerleştirme makinesi bileşenleri eklerken uyumsuzluğa eğilimlidir. Bileşenlerin görsel denetim hatası, yanlış yerleştirmeye neden olan temel nedenlerden biridir. Bileşenlerin görsel denetim hatasına neden olan faktörler nelerdir?

1, objektif üzerindeki yabancı nesnenin etkisi, diyafram üzerinde cam lens, etki açıklığı içine toz önlemek ve ışık kaynağının yoğunluğunu etkilemek, ancak üzerinde toz, bileşenleri ve diğer yabancı nesneler varsa cam mercek, ışık kaynağının yoğunluğundan etkilenir. Işık kaynağının yoğunluğu düşükse, gri değeri düşüktür. Bu kötü bir tanıma yol açar, bu nedenle yerleştirme makinesi lenslerin ve lenslerin temizlenmesine dikkat etmelidir.

2, yansıtıcı plaka etkisi, yansıtıcı plaka arka ışığında bir rol oynar. Reflektörde toz olduğunda, ışık kaynağının yoğunluğu azalır ve gri değeri azalır, bu da kötü tanıma ve bileşenlerin kaybına neden olur. Bu nedenle, yansıtıcı plaka, yama makinesi muhafaza edildiğinde periyodik olarak parlatılması gereken kısımdır.

3, ışık çemberi ışık kaynağının etkisi, ışık kaynağı yoğunluğu bir kullanım süresinden sonra yavaş yavaş azalacaktır, çünkü ışık kaynağının yoğunluğu katı hal kamera dönüşümünün gri değeri ile orantılıdır ve daha büyük gridir Değer, dijital görüntünün gözlemlenen görüntü ile ne kadar yakın olduğudur, dolayısıyla ışık kaynağının yoğunluğunun azalmasıyla, gri değer de buna göre azaltılır. Ancak, makinenin gri değeri, ışık kaynağının yoğunluğu ile azalmayacaktır. Sadece düzenli düzeltme tespiti sadece ışık kaynağının yoğunluğu ile orantılıdır. Işık kaynağının yoğunluğu tanınmayan öğeye zayıfladığında, ampulün değiştirilmesi gerekir.

4. Bileşen kitaplığının parametreleri doğru şekilde ayarlanmamıştır. Bu genellikle malzemenin değiştiği zaman elemanın şekline ait şekil bozukluğundan kaynaklanır. Tanımlama parametrelerinin parametrelerini tekrar kontrol etmek ve bileşenlerin şekli ve boyutu dahil olmak üzere öğeleri kontrol etmek gereklidir. Çözüm, görsel sistemin, bileşenin yapılandırmasını "öğrenmesini" sağlamaktır ve sistem, CAD'nin etkili ve etkili olan kapsamlı bir açıklamasını otomatik olarak üretecektir. Boyut tutarlılığı iyi değil, izin verilen hatayı artırmak için uygun olabilir.

5, emiş ağız şekli cihaz konturundan daha büyük ise, arka ışık tanıma, ağız ses emilimi, görüntü emme memesi ana hat sahip olacak, tanıma sistemi bir parçası olarak emme nozulunun ana hatlarını alacak eleman, böylece eleman tanımayı etkiler. Bu fenomenin ışığında, belirli nedenlere dayanarak halledebiliriz.

A, emme nozulunun dış çapı cihazın boyutundan daha büyükse, memeyi daha küçük dış çapla değiştirin.

B ve emme nozulunun pozisyon sapması, emiş nozulunun şeklinin cihaz profiline uzanmasına ve malzeme seviyesi sapmasının ayarlanmasına neden olur. Yüksek performanslı SMT yama makinesi, elemanın konumunu otomatik olarak düzeltme fonksiyonuna sahiptir. Bir bileşenin yerini sürekli olarak ölçerek, ortalama hata hesaplanır ve düzeltme değeri otomatik olarak üretilir. Düzeltilen değer Besleyici (B) Offest'te saklanır. Malzeme pozisyonunun sıfır değeri problemi çözebilir.