SMT Yerleştirme Makinesi Statik Elektrik Nasıl Önlenir?

- Apr 17, 2018-

SMT üretim hattında, mavi ping tarafından üretilen statik elektriğin sonu olan, hareketler arasındaki kıyafetlerin sürtünmeden kuru hava akışına kadar statik elektrik problemiyle karşılaşacağız. Koşullar doğruysa, bitiş noktası birkaç volt olacaktır ve tepe değeri çok yüksek olacaktır. KV, bu yüzden anti-statik çalışmalarımızda yapılmalı, bugün, Hua Zhibiao Xiao Bian size SMT yerleştirme makinesi anti-statik önlemler hakkında konuştu.

Üç tür anti-statik insan vücudu vardır: elektrostatik giyim, anti-statik ayakkabılar (iletken ayakkabılar), elektrostatik bileklikler, anti-statik ayakkabılar ve elektrostatik bileklikler, insan vücudunu statik elektriğe yönlendirmek ve birikimi önlemek için kullanılır. insan vücudu.

Sıradan giysiler, hareket ettiklerinde büyük bir elektrostatik voltaj (> 1000V) üretecektir. Yürürken antistatik kıyafetler meydana gelmez. Bu anti-statik giyim ana rolüdür, uzun anti-statik giyim şeritleri giyim içinde üretilen statik elektrik kalkan olamaz (aşınma hala> 1000V sonra), örgü antistatik giyim korumalı olabilir (<200v), iletken="" zeminler="" ve="" çeşitli="" yerlerde="" topraklama="" kabloları="" tarafından="" üretilen="" statik="" elektrik,="" binanın="" dışındaki="" genel="" topraklama="" hattına="">


İlk olarak, statik elektriğin önlenmesi amacı

1. İşçilerin anti-statik çalışma konusundaki farkındalığını güçlendirmek

2, statik elektrik nedeniyle zayıf üretimini azaltmak

3, statik elektrik hasarı önlemek

İkincisi, uygulama kapsamı

SMT tüm üretim hatları

Üçüncü, nedeni

Statik elektrik üretimi insanlar tarafından algılanmaz, ancak üretilen statik elektrik on binlerce voltluk bir voltaja sahiptir. Üretilen statik elektrik bir uçla karşılaşırsa (insan parmağı gibi elektrostatik boşalma noktası), tüm enerjiyi anında serbest bırakacak ve nesneyle temasta bulunacaktır. Elektrik şokları, kondansatörlerin, IC'lerin, devrelerin vb. Ürünlerin ciddi şekilde zarar görmesine neden oluyor. Bu nedenle elektrostatik deşarj önlemleri alınmalıdır.

IV. Operasyonel düzenlemeler

İnsan statik elektriğin önlenmesi ve tedavisi

1. İşçiler statik üniforma ve iş ayakkabısı giymeli;

2. Personel çalıştırırken elektrostatik eldivenler donatın;

3, operatör çalışırken elektrostatik halka getirmek zorundadır;

Statik elektrik kontrolü

1. Üretim demirbaşlarını yapmak için elektrostatik malzemeler kullanın;

2, fikstür depolama anti-statik olmalıdır;

İş istasyonu / mobil araç statik kontrolü

1. Antistatik film çalışma masasına yapıştırılmalıdır;

2. Worktable / mobil araç anti-statik topraklama zincirine sahip olmalıdır;

Ekipman üzerinde statik elektriğin önlenmesi: iyi bir topraklama teline sahip olmak

Maddi statik elektriğin önlenmesi

1. Malzeme alındığında, çalışanlar anti-statik çalışma yöntemini kullanmalıdır: elektrostatik eldiven, elektrostatik halka

2. Anti-statik önlemler malzeme depolama yerinde alınacaktır: Malzeme dolabı bir elektrostatik film ve bir topraklama zinciri ile yapıştırılmalıdır.

3, malzemeyi geçici olarak saklamak için anti-statik önlemler alınmalıdır: topraklama zincirini kurun

Üretimle İlgili Maddelere İlişkin Statik Elektriklerin Önlenmesi ve Kontrolü: Üretimle ilgili ürünler kullanırken anti-statik önlemler alınmalıdır: Statik elektrik teli bağlayın, anti-statik film yapıştırın

V. Önlemler:

1. Çevrimiçi operatörler bu yönetmeliğe uymak zorundadırlar.

2. Çevrimiçi operasyon personeli ekip lideri tarafından denetlenir ve mühendislik personeli mühendisler tarafından denetlenir.