SMT Alma ve Yerleştirme Makinesi

- Jan 07, 2019-

Teknolojinin gelişmesi ve üreticilerin endüstriye olan güçlü talebi ile küçük boyutlu kaplama tipi yerleştirme makineleri tercih edilmektedir. SMT üretim hattında, dispenser veya lehim pastası baskı makinesinin arkasına yerleştirilir. Kafa yüzeyine montaj bileşeni, PCB pedinin üzerine bir cihazı doğru şekilde yerleştirir. Manuel ve tam otomatik olarak ayrılmıştır. Şimdi ana akım esas olarak otomatik yerleştirme makinesidir.


16. Yaygın olarak kullanılan SMT çelik levha paslanmaz çelikten imal edilmiştir.


17. Sık kullanılan bir SMT çelik levhanın kalınlığı 0,15 mm'dir (veya 0,12 mm).


18. Elektrostatik yük tipleri sürtünme, ayrılma, endüksiyon, elektrostatik iletim vb. Şeklindedir. Elektrostatik yükün elektronik endüstrisi üzerindeki etkileri şunlardır: ESD arızası, elektrostatik kirlilik; Statik eliminasyonun üç prensibi statik nötralizasyon, topraklama, ekranlamadır.


19. İnç ölçü uzunluğu x genişlik 0603 = 0.06 inç x 0.03 inç, metrik ölçü uzunluk x genişlik 3216 = 3.2 mm * 1.6 mm.


20. Dışlama ERB-05604-J81 8. kod "4", 56 ohm'luk direnci olan 4 ilmek olarak temsil edilir. ECA-0105Y-M31 kapasitörünün kapasitansı C = 106PF = 1NF = 1X10-6F'dir.


21. ECN Çince tam adı: mühendislik değişikliği bildirimi; SWR Çin tam adı: özel talep iş emri, ilgili tüm departmanlar tarafından imzalanmalıdır.


22. 5S'in spesifik içeriği bitirme, düzeltme, temizleme, temizleme ve okuryazarlıktır.


23. PCB vakumlu paketlemenin amacı toza ve neme karşı korumaktır.


24. Kalite politikası: kalite kontrolü, sistemin uygulanması, müşteri talebinin kalitesi; tam katılımı, zamanında işleme, sıfır eksiklikleri elde etmek.


25. Üçüncü kalite politikası: kusurlu ürünlerin kabul edilmemesi, hatalı ürünlerin üretilmemesi ve hatalı ürünlerin boşaltılmamasıdır.


26. QC yedi yönteminde, 4M1H (Çince) anlamına gelir: insanlar, makineler, malzemeler, yöntemler ve çevre.


27. Lehim pastasının bileşimi şunları içerir: metal tozu, çözücü, akı, sarkma önleyici madde, aktif madde; metal tozu ağırlık olarak yüzde 85 ila 92 arasında ve hacimce yüzde 50 metal tozu; metal tozunun ana bileşeni kalay ve kurşun, oran 63/37 ve erime noktası 183 ° C'dir.


28. Lehim pastasını kullanırken, sıcaklık buzdolabından alınmalıdır. Amaç, soğutulmuş lehim pastasının sıcaklığını, baskı için oda sıcaklığına getirmektir. Sıcaklığa dönmezseniz, PCB A'nın Reflow'a girmesinden sonra kolayca oluşan kusur kalay tanecikleridir.


29. Makinenin dosya tedarik modları şunlardır: hazırlık modu, öncelikli değişim modu, değişim modu ve hızlı bağlantı modu.


30. SMT PCB konumlandırma yöntemleri şunları içerir: vakum konumlandırma, mekanik delik konumlandırma, iki taraflı kelepçe konumlandırma ve kenar konumlandırma.