SMT Giriş

- Nov 13, 2018-

SMT, yüzeye montaj veya yüzeye montaj teknolojisi olarak adlandırılan bir yüzeye montaj teknolojisidir (Yüzeye Montaj Teknolojisi için kısa). Şu anda elektronik montaj endüstrisinde en popüler teknoloji ve süreçtir.


Bir baskılı devre kartı (PCB) veya başka bir substrat yüzeyinin yüzeyine monte edilmiş bir tür uçsuz veya kısa uç yüzey montaj bileşenidir (SMC / SMD olarak adlandırılır, Çince çip bileşeni olarak adlandırılır). Reflow lehimleme veya daldırma lehimleme ile lehimleme ve montaj için devre montaj teknolojisi.


Aşağıdaki işlemlerin her birinin bilgisi gereklidir:


Baskı (kırmızı tutkal / lehim pastası) -> Muayene (isteğe bağlı AOI otomatik veya görsel inceleme) -> Montaj (önce küçük cihazı yapıştırın ve sonra büyük cihazları yapıştırın: yüksek hızlı yama ve entegre devre yerleşimi) -> Algılama (isteğe bağlı AOI optik / görsel kontrol) -> Kaynak (sıcak hava akışlı kaynak) -> Muayene (AOI optik kontrol görünümüne ve fonksiyonel teste ayrılabilir) -> Bakım (alet kullanımı: kaynak Tablosu ve sıcak hava sökme istasyonu, vb.) -> Alt tahta (kesim için manuel veya ayrık makine).