Enerji Tasarrufu Reflow Lehimleme Makinelerinin Günlük Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar.

- Apr 17, 2018-

Enerji tasarruflu yeniden akışlı kaynakçı günlük kullanımında, makineye başlamadan önce ekipmanın çalışma voltajını kontrol etmek gerekir. Zaman bol ise, çeşitli parametrelerin tutarlılığını kontrol etmek gerekir. Bilimsel kullanım, özellikle konveyör bant, konvansiyonel yağlama tahrik yuvarlama zinciri ve düzenli toz giderme gibi konveyör bant gibi kaynak makinesi sarf malzemelerinin ömrünü uzatabilir; günlük kullanım kesinlikle kullanım standardına uymalı, yasadışı kullanımdan kaçınmalıdır.


Öncelikle, çevresel güvenliğin kullanılmasını sağlayın (çevrenin temiz olmasını sağlamalıyız).

Birçok fabrika birçok kaliteli reflow kaynakçıyı ziyaret etmiştir ve birçok fabrika kesinlikle reflow kaynakçı kullanım standardını uygulamamıştır. Enerji tasarruflu yeniden akışlı kaynakçı üreticilerine göre, bu yüksek teknolojili ürün, kaynak makinesinin ömrünü sağlamak için en önemli faktör olan temiz bir ortamda çalışmalıdır. Genel olarak, makinelerin açık havada veya aşırı yüksek sıcaklıkta kullanılmasına veya depolanmasına izin verilmez, bu da ömrüne büyük ölçüde zarar verecektir.


İkinci makine çalışmalarında düzgün olmalı

Enerji tasarrufu sağlayan lehimleme makinesinin başlatılmasından önce, çalışma alanının düzgün olup olmadığını görmek gerekir. Toprak eğildiğinde makine açılmıyor. Yatay olmayan bir durumda ise, PCB kartının iletimi sırasında büyük yer değiştirme veya diğer tehlikeli durumlara yol açabilir.


Üçüncü operasyon sırasında haşlanmadan kaçının

Kıdemli elektrik uzmanları hatırlatır: Bu profesyonel enerji tasarrufu reflow kaynakçı kullanımında, önlemek için özellikle yüksek sıcaklık noktalarına dikkat, iletim ağ zincirinin üst ve alt silindirleri düşmemesi için gereklidir vücut parçaları ile doğrudan temas ve yanmayı önler. Ayrıca, enerji tasarruflu yeniden akış lehimlemeyi daha erken aşamada kurarken, doğru yeri seçmeli ve elektrik veya manyetik parazit kaynağına yakın yerleştirmemeliyiz.


Enerji tasarrufu sağlayan lehimleme makinesinin günlük kullanımında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta yukarıdadır. Buna ek olarak, Xiaobian arkadaşlığı, makine ve ekipmanı kontrol ederken, elektrik şokunu ve sızıntı veya kısa devre nedeniyle meydana gelebilecek tehlikeleri önlemek için güç kaynağını kapatmak gerektiğini hatırlatır. Makineyi sık sık hareket ettirmemeye veya yüksek titreşimli bir ortamda kullanmamaya çalışın; bu da iç parçalarını hareket ettirebilir ve ömrü belli bir dereceye kadar zayıflatabilir.