Ticari Sürtünme Nedeniyle Amerikan Ampul Lamba Fiyat Artışı

- Jun 27, 2020-

Eylül 2018'de, Çin pazarındaki ana paketleme ürünlerinin fiyatı biraz düşmeye devam etti.

Ledinsede analisti Wang Ting, yüksek güç ve orta güç ürünlerinin fiyatlarının bu ay farklı şekilde düştüğünü ve ortalama 0,2W ve 0,5W 2835 LED'lerin yaklaşık% 2 ve% 3 oranında düşmeye devam ettiğini söyledi. Buna ek olarak, yüksek güçlü seramik substrat ürünlerinin inşaat, dış mekan, ticari aydınlatma ve diğer alanlardaki pazar payı yavaş yavaş 5050 led ile değiştirilir ve bu da% 2-3'lük bir fiyat düşüşüyle ​​sonuçlanır. Üreticiler, pazarı genişletmeye devam etmek için ürün performansını yükseltmeye ve katma değeri artırmaya kararlıdır. Örneğin, Cree arabağlantı aydınlatması için kullanılan XLamp xp-g3 s hattını tanıttı. Xp-g3'ün standart versiyonuna dayanarak, anahtarlama döngüsü ve karartma döngüsünde güvenilirliği daha da artırır, vulkanizasyon direncini daha da artırır ve daha yüksek ışık çıkışı ve daha yüksek ışık verimliliği sağlar.

Araç pazarında uzak ve yakın ışıkların parlaklığı görüş mesafesini arttırır ve parlama problemini iyileştirir. Bunlar arasında, parlama önleyici uzun huzme (ADB) 2018'den beri orta uç otomobil pazarına sunuldu, örneğin, Çin otomobil markalarında tek taraflı 8 piksel şeması uygulandı.

Küresel ampul fiyatı hafif yükselirken, ABD bölgesindeki fiyat Çin ve ABD arasındaki ticaret sürtünmesi nedeniyle önemli ölçüde yükseldi

Ampul lambalar için, 40W akkor lambaların yerini alan LED ampullerin ortalama perakende fiyatı Eylül ayında% 1.2'den 6.2 $ 'a yükselirken, 60W akkor lambaların yerini alan LED ampullerin ortalama perakende fiyatı% 0.7 artışla 7.3 $' a yükseldi.

Dünyanın büyük bölgeleri açısından, ABD bölgesindeki LED ampullerin maliyeti, Çin ve ABD arasındaki ticaret sürtünmesinden dolayı artmıştır. Marka üreticileri ürünlerinin fiyatlarını artırmaya ve tarifelerin yükünü tüketicilere aktarmaya başladı. Eylül ayında, 40W ve 60W akkor lambaların yerini alan LED ampul ürünlerinin ortalama perakende satış fiyatı sırasıyla% 4.3 ve% 3.6 arttı. Buna ek olarak, bir dizi akıllı aydınlatma ürünü yüksek fiyatlarla pazara döndü ve bu da ABD pazarının ortalama fiyatında bir artışa yol açtı. Almanya'da, LED piyasasının talebini tekrar sıcaklığa çeken bu yıl 1 Eylül'den itibaren halojen lamba serisi ürünlerinin satışını yasaklayan AB mevzuatı nedeniyle, LED ampulün perakende fiyatı geri döndü, LED ampul ürünlerinin ortalama fiyatı değiştirildi 40W ve 60W akkor lambalar% 3.8 ve% 3.1 arttı ve OSRAM, Philips ve diğer önemli aydınlatma üreticilerinin LED ampul ürünlerinin fiyatları arttı.

Diğer bölgelerde, 40W ve 60W akkor lambaların yerini alan LED ampul ürünlerinin fiyatı, Güney Kore'de istikrarlı fiyat hariç olmak üzere Japonya, Çin ve diğer bölgelerde% 0.1 -% 1.3 azaldı.