SMT Montaj Makinesinin Çeşitleri Nedir?

- Nov 14, 2018-

1. Yama ile sınıflandırılmış

Bu tür bir sınıflandırma yöntemi gerçek üretimde çok yaygın olarak kullanılmaz. Sadece teorik analizlerde kullanılır ve yama yöntemine göre sınıflandırılır. Yerleştirme makinesi dört türe ayrılabilir: sıralı, çevrimiçi, senkron ve eşzamanlı / çevrimiçi. Uygulama ölçeği için tabloya bakınız.

2. Yama hızına göre sınıflandırılmış (yama oranı)

Yama hız sınıflandırmasına göre, yerleştirme makinesi düşük hız, orta hız, yüksek hız ve büyük yama sistemine bölünebilir (dilim oranı 20.000 / saat'ten fazladır).

(1) Düşük hızlı yerleştirme makinesi Düşük hızlı yerleştirme makinesinin yerleştirme hızı 3000 / saatten düşük. Yerleşim döngüsü süresi genellikle ürün deneme üretimi, yeni ürün geliştirme, küçük seri üretim ve özel SMC / SMD yerleştirme işlemlerinde uygulanan 1 s / noktadan daha azdır.

(2) Orta hızlı yerleştirme makinesi Orta hızlı yerleştirme makinesi genellikle 3000-8000 / s'lik bir yerleştirme oranına sahiptir ve yama döngüsü süresi genellikle 1-0,5 s / puandır. Geniş ölçek, zengin aksesuarlar, mükemmel işlevler, yüksek yama doğruluğu ve belirli üretim verimliliği ile SMC / SMD için uygundur. Ek olarak, ekipmanın performans fiyatı nispeten ılımlı olup, küçük ve orta ölçekli seri üretim için tercih edilen ekipmandır.

(3) Yüksek hızlı yerleştirme makinesi Yüksek hızlı yerleştirme makinesi, 8000 / saat veya daha yüksek bir yerleştirme oranına sahip ve yama döngüsü süresi 0,4 sn / noktadan az. Yüksek üretim verimliliğine sahiptir ve seri üretime uygundur. Talaş kapasitörleri, talaş dirençleri, küçük SMD ve az miktarda özel SMD üretimi için özellikle uygundur.