SMT İmalat Öncesi Üretime Hazırlık Nasıl Yapılır?

- Jul 02, 2019-

Elektronik bileşenler, yeni elektronik bileşenlerle birlikte yeni nesil bileşenlere girdiğinde, temel olarak geleneksel bileşenlerin yerini alacak. SMT çip işleme elektronik bileşenleri aslen yalnızca parçaların minyatürleştirilmesi ve müşterilerin yeni işlem gereksinimleri içindir. Rab'bin gelişmesi.

Yerleştirme makinesi, SMT cihazından önce anahtar yerleştirme ekipmanıdır ve kurulumdan önce hazırlık çalışmalarını bilmek gereklidir.

1. Tutarlı ürün işlem belgelerinin hazırlanması.

2. Ürün işlem belgelerinin (PCB, bileşenler) yerleşim listesine göre kontrol edin.

3. Daha önce açılmış olan PCB için yıkama ve pişirme işlemlerini açılış zamanı ve nemli ya da saflaştırılmış olması gibi ayrıntılı ortama göre yapın.

4. Açtıktan sonra bileşenleri kontrol edin ve ıslanan bileşenleri SMT işlem bileşenlerine göre işleyin.

5. Bileşenlerin özelliklerine göre doğru besleyiciyi seçin ve bileşen şerit besleyiciyi doğru şekilde yerleştirin. Yüklerken, bileşenin ortasına besleyicinin toplayıcısının ortasına bakılmalıdır.

6. Ekipman koşullarının kontrolü ve bakımı:

1) Hava kompresörünün hava basıncının, her zamanki gibi 6 kgjf / cm2 ila 7kgf / cm2 arasında ekipman talebine ulaşması gerektiğini kontrol edin.

2) Kılavuz rayın ve montaj kafasının hareket aralığında ve nozül kütüphanesinin etrafında hiçbir engel bulunmadığından emin olun.

Yerleştirme makinesini kullandıktan sonra, yerleştirme makinesini korumak gerekir. Yukarıdaki, döngüye göre kontrol etmemiz gerektiğidir.

Tamponlama önlemlerini yansıtmak için yerleştirme makinesi bileşeninin enjeksiyon memesini düzenli olarak kontrol edin. Tamponlama önlemleri yağlı değilse, ince bir düzleştirme maddesi katmanı önerilir. Kelepçe gevşekse, hareketli merceği sıkın ve merceği temizleyin. Toz ve kalıntı. X (w) ekseninde bulunan ön vidayı, durmak istiyorsanız kalıntılar veya tortu açısından kontrol edin ve arıtın. Buna ek olarak, düz gresin yumuşama ve kalıntı yapışması olmadığını yansıtmak için X (Y) ekseni kılavuz rayına dikkat etmek gerekir. Y ekseni vidasına ve kılavuz vidasına döküntü veya tortu bakın. Bunun gibi bir durum varsa hemen temizleyin. Yerleştirme makinesini uzun süre kullanmak istiyorsanız, yerleştirme makinesinin bakımını ve kullanımını düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir.