SMT Yerleştirme Makinesinin Tarihçesi

- Jul 10, 2019-

SMT yerleştirme makinesi: "yerleştirme makinesi", "yüzeye montaj teknolojisi" olarak da bilinir, SMT üretim hattında, yapıştırıcı makinesine veya lehim pastası baskı makinesine yerleştirilir; bir PCB pedi. Manuel ve tam otomatik ikiye bölünmüş durumda, şimdi ana akım ağırlıklı olarak otomatik yerleştirme makinesi. Yerleştirme makinesinin ilk ana tahrik yapısı iki tipte sınıflandırılabilir: kemer tipi (Portal) ve taret tipi (Taret).

Eski tip taret tipine kıyasla, kemer tipi makine yapısı nispeten basittir. PCB sabit tezgahın üzerine yerleştirilir, besleyici sabitlenir ve yama başlığı X / Y koordinat hareketli kirişe monte edilir ve besleme X / Y hareketi ile toplanır. Cihazdaki bileşenler monte edilmiştir. Bu tip yerleştirme makinesinin boyutu küçüktür, daha yüksek yerleştirme doğruluğu ve stabiliteye sahiptir ve aynı anda monte edilebilir.

Taret tipinin yapısı nispeten karmaşıktır. PCB, Masa platformuna yerleştirilir ve Masa platformunun XY ekseni hareket eder. Besleyiciyle donatılmış platform sürekli olarak yerleştirme makinesinin sol ve sağ yönünde hareket eder ve emilecek bileşen ile donatılmış besleyici emme konumuna getirilir. PCB, xy yönünde çalışır ve PCB'nin belirtilen yama konumunda doğru şekilde konumlandırılmasına izin verirken, yerleştirme makinesinin göbeğindeki taret, bileşenleri hareket sırasında görsel denetim gerçekleştirerek ve dönme düzeltmesi gerçekleştirerek birden çok noktada taşır. Taret tipi yerleştirme makinesinin büyük boyutu, geniş alanı ve yüksek enerji tüketimi nedeniyle üretilmesi pahalıdır.

Otomatik yerleştirme makinesi, bileşenleri yüksek hızda ve yüksek hassasiyette otomatik ve doğru bir şekilde monte etmek için bir cihazdır ve tüm SMT üretimindeki en kritik ve karmaşık cihazdır. Yerleştirme makinesi, SMT üretim hattındaki ana ekipmandır. Şimdi, yerleştirme makinesi, düşük hızlı bir mekanik yerleştirme makinesinden, yüksek hızlı bir optik merkezleme yerleştirme makinesine gelişti ve modüler ve esnek bir bağlantı haline geldi.