LED bağlayıcının özel yapısı nedir?

- Apr 17, 2018-

Bilindiği gibi LED Mounter, LED sektöründe özel olarak kullanılan bir ekipman türüdür. Çeşitli LED ürünlerinin yerleştirilmesi için kullanılabilir. Manuel kullanımla karşılaştırıldığında, yerleştirme makineleri verimliliği ve kaliteyi artırmak için yerleştirme makineleri kullanır. Bununla birlikte, bir cihazın tamamlanması genellikle farklı yapıların bir kombinasyonudur ve yerleştirme makineleri istisna değildir. Mounter'ın özel yapısı nedir?


Montajcının spesifik yapısı aşağıdaki gibidir:

1, raf:

Yerleştirme makinesinin yapısında çerçeve, makinenin temelini oluşturur ve tüm iletim, konumlandırma ve taşıma mekanizmaları üzerine sıkıca sabitlenir. Şu anda, entegre döküm tipine ve çelik levha kaynak tipine ayrılabilen iki tip ana ana gövde bulunmaktadır. Ancak, çoğu tipte taşıyıcı ve çeşitli besleyiciler de rafa yerleştirildiğinden, rafın yeterli olması gerekir. Mekanik dayanım ve sertlik.

2, iletim mekanizması ve destek tablosu:

Transmisyon mekanizması, pistin üzerine yerleştirilen ultra-ince bantlı konveyör sistemini ifade eder; bu, PCB'nin önceden belirlenmiş bir konuma yerleştirilmesinde önemli bir rol oynar. Yama tamamlandıktan sonra, SMA bir sonraki işleme gönderilir.

3, X, Y konumlandırma sistemi:

X, Y konumlandırma sistemi sadece yerleştirme makinesinin anahtar mekanizması değil, aynı zamanda yerleştirme makinesinin hassasiyetini değerlendirmek için ana indekstir. X, Y iletim yapısı ve X, Y servo sistemini içerir.

4, optik hizalama sistemi:

Yerleştirme makinesinin merkezlenmesi, yerleştirme makinesinin, emme nozulunun, parçayı emerken elemanın merkezinde emilmesini sağlaması gerektiği anlamına gelir, böylece bileşenin merkezi, yerleştirme kafasının milinin merkez çizgisiyle tutarlıdır. .


5, yama başlığı:

Yama kafası, yerleştirme makinesinin önemli bir bileşenidir. Bileşenleri topladıktan sonra, kalibrasyon sisteminin kontrolü altındaki konumu otomatik olarak düzeltebilir ve bileşenleri belirlenen konuma doğru olarak yerleştirebilir.

6, besleyici:

Yerleştirme makinesinde, besleyici büyük bir sayı ve öğretim pozisyonunu işgal eder ve rol doğru ve uygun toplama için belirli bir yasa ve talimatlara göre SMC / SMD çip bileşenlerini yama kafasına sunmaktır.

7, sensör:

Halihazırda, yerleştirme makinesinde, bileşenlerin elektrik performansının incelenmesini gerçekleştirebilecek çeşitli tipte sensörler bulunmaktadır. Yerleştirme makinesinin gözleri gibidir ve sürekli olarak makinenin normal çalışmasını izlerler. Genellikle basınç sensörleri, negatif basınç sensörleri ve konum sensörleri vardır. Genelde, daha fazla sensör kullanıldığında, akıllı yerleştirme makinelerinin seviyesi artar.

Yukarıdaki giriş sayesinde, yerleştirme makinesinin yapısının temel olarak raf, aktarma mekanizması ve destek masası, X ve Y konumlandırma sistemi, optik hizalama sistemi, yama kafası, besleyici ve sensör gibi yedi ana yapıdan oluştuğunu görebiliriz. arasında.