LED mounter ve geleneksel mounter arasındaki fark

- Apr 17, 2018-

LED yerleştirme makinesi esas olarak 3014, 2835, 3528 ve 5050, 5630, 5730 lamba boncuk yerleştirme doğruluğu gereksinimlerini karşılaması gerekir. Geleneksel yerleştirme makinesinin işleme doğruluğu ile karşılaştırıldığında,

LED yerleştirme makinesi gereksinimleri nispeten düşüktür. Bununla birlikte, LED yerleştirme makinesi, performansa, yani makinenin çalışmasının kararlılığına, hızına, çalıştırılabilirliğine ve boyut gereksinimlerine daha fazla önem verir.

LED montajcının aşağıdaki tasarım fikirlerine ve katı gerekliliklere sahip olması gerekir.

1) Akıllı araç, LED çip montajcısına daha uygun bir şekilde uygulanır ve mükemmel performansa sahip çeşitli tipte sensörler, işlem sırasında tamamen toplanabilir.

Bilgisayarın imhasına göre, tüm yerleştirme işleminin kararlılığı ve güvenilirliği garanti edilir. Diğer ekipmanlarla aynı zamanda, bilimsel yöntemlere ve teknik şartnamelere ve düzenli olarak yapılmalıdır.

Makinenin ve devre kartının yüzeyindeki yüzey ve pisliğin temizlenmesi gibi bakım için LED yama makinesi, toz ve kir nedeniyle makinenin iç ısı yayılımını etkili bir şekilde önleyebilir.

Kötü, cihazın aşırı ısınmasına neden oluyor. LED mounter, işletmenin verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve üretim maliyetlerini azaltmak için iyi bir stabiliteye sahiptir.

2) LED montaj cihazının hızı, minimum 18 000 nokta / saat montaj hızıyla hızlı olmalıdır.

3) Öğrenmesi kolay, kullanıcı dostu çalışma yöntemi, personelin eğitim süresini büyük ölçüde kısaltabilir ve üretim sürecindeki yanlış çalışmayı etkin bir şekilde azaltabilir ve üretim verimliliğini artırabilir.

Oran ve ürün kalitesi.

4) LED mounter en az 1 200 mm uzunluğunda bir PCB monte edebilmelidir. LED'in büyük bir kısmı ışık borusunun geleneksel aydınlatmasını değiştirmek olduğundan, uzunluk büyük ölçüde artacaktır.

Geleneksel PCB boyutunu aşıyor. Bunlara ek olarak, tek bir LED panelin renk farkına sahip olmamasını sağlamak için, monte edilecek tüm LED lamba grubunun aynı renk sıcaklığına sahip olması gerekir. BIN (BIN)

Genel olarak, LED lamba boncukunun bazı parametrelerinin aralığıdır. Farklı aralıklar farklı sayılar ile temsil edilebilir. Bu parametreler voltaj, renk sıcaklığı, parlaklık vb.

Böylece BIN voltajı, renk sıcaklığı BIN, parlaklık BIN olacaktır, böylece ürün modelini temsil etmek için BIN kullanabilirsiniz).