Yağmur mevsimi LED ekran ne kadar su geçirmez?

- Apr 17, 2018-

Şiddetli yağmur olgusu şehir sular altında kaldı. Ekranın kılıcı MSD bileşenlerine (neme duyarlı cihazlar) aittir, bu nedenle bu ıslak ve yağmurlu hava LED ekranlar için büyük bir zorluktur. Peki yağmur mevsimi boyunca bununla nasıl başa çıkabiliriz?

Kapalı LED ekran havalandırma ve nem alma dikkat etmelidir

İç mekan göstergeleri için uygun havalandırma ilk şeydir. Orta havalandırma, ekrana bağlı su buharının hızlı bir şekilde buharlaşmasına ve iç ortamdaki bağıl nemi azaltmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, nemsiz ve nemli bir havada havalandırmadan kaçının, bu da iç ortam nemini artıracaktır. İkincisi, odadaki kurutucuları yerleştirin ve havadaki nemi azaltmak için fiziksel nem emilimini kullanın; veya nem alma için klimayı açın. Kurulan alana klima takılıysa, klima ıslak hava ile nemden arındırılabilir.

Dış mekan LED ekran su geçirmez odaklanır

Dış mekan LED ekranının kendisi kapalı alanlardan daha karmaşık bir ortamda. Nem geçirmez yöntem iç mekanlarda kullanılabilir. Ancak, dış mekan ekranı sadece ıslaklık problemini göz önünde bulundurmakla kalmaz, aynı zamanda özellikle yağmurlu mevsimlerde su yalıtımı gibi rutin bakım için de kullanılmalıdır. Kapalı kurulum, ekranın su girme riskini azaltmasına yardımcı olabilir. Ekranın iç ve dış kısımlarının düzenli olarak temizlenmesi, ekranın ısıyı dağıtmasına ve su buharının yapışmasını azaltmasına da yardımcı olabilir.

Yüksek sıcaklık ve yüksek neme sahip LED ekranların sık sık açılması ve kapatılması gerekir

Son olarak, ister kapalı bir ekran olsun, ister açık bir ekran olsun, nemin ekran işlevine zarar vermesini önlemenin en etkili yolu onu sık sık kullanmaktır. Çalışma durumu göstergesinin kendisi biraz ısı üretir ve bazı su buharını buharlaştırabilir, bu da nemi azaltan kısa devreler olasılığını büyük ölçüde azaltır. Bu nedenle, sıklıkla kullanılan görüntü ekranlarının, yaygın olarak kullanılmayan görüntüleme ekranlarının nemliliği üzerinde çok daha az etkisi vardır. İçerdekiler yağmur mevsimi boyunca, LED ekranın en az haftada bir veya daha fazla kez kullanılması gerektiğini ve ekranın en az 2 saat boyunca en az ayda bir kez açılmasını önerdi. Kurulu LED ekrana ek olarak, yağmur mevsimi boyunca suya ve neme dikkat etmek gerekir. Yüklenici ve kanal üreticisi, LED ekranın depoda nasıl işlendiğini de anlamalıdır.

LED ekran vücut suyu doğru tedavi yöntemi:

1, bir fan veya diğer araçları ile en hızlı hız ile, su LED ekran gövdesi tamamen kurumuş.

2. Kart tamamen kurumuş olduktan sonra elektrikli hale getirilir ve yakılır. Özel adımlar şöyledir:

a. Parlaklığı (tamamı beyaz)% 10'a ayarlayın ve 8-12 saat boyunca enerjilendirin.

b. Parlaklık (tamamı beyaz)% 30'a ayarlanır ve elektrik 12 saattir.

c. Parlaklık (tamamı beyaz)% 60'a ayarlanır ve güç 12-24 saattir.

d. Parlaklık (tamamı beyaz)% 80'e ayarlanır ve güç 12-24 saattir.

e. Parlaklık (tümü beyaz)% 100'e ayarlanır ve güç 8-12 saattir.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, LED ekran gövdesi temel olarak normale döner; Ancak, işlem sırasında aşağıdaki noktaların dikkate alınması gerekir:

1. Suda bulunan LED ekranını hava kutusuna koymayın. LED ışıkları doldurmak çok kolaydır.

2. Depoya su girerken, hava kutusu su basmış olabilir ve kutu takıldıktan sonra LED ekranına nemlenmesini önlemek için tüm hava kutuları güneş ışığına maruz bırakılmalıdır.

3. Tüm etki LED ekranları, ekran gövdesinin kararlılığını az ya da çok etkilemeyebilir. Acil durum işleme sürecinde, ekran gövdesi elektriklendikten sonra sürekli lamba ölüm olgusu ortaya çıkabilir.

4, hava kutusunda tüm su LED ekran vücut. 72 saatten fazla ekran gövdesi temelde onarım değeri değildir, lütfen dikkatli bir şekilde kullanın.