LED Mounter Operasyonel Ürünler

- Apr 17, 2018-

LED mounter, aydınlatma ürün serilerinin ana üreticisidir ve esas olarak LED devre kartlarının montajını gerçekleştirmek için kullanılır. İş verimliliği seviyesi, tüm üretim hattının çıktı oranı ile ilgilidir. Bu nedenle, normal çalışmasını sağlamak için operasyondaki sorunlara dikkat edilmelidir.

İlk olarak, pano operasyon önlemleri

1. Üst plaka zamanında olduğunda, plakayı raylara paralel olarak yerleştirin ve yavaşça platforma yerleştirin.

2, tahta kurulunun platformun sağ açısına yerleştirildiğinden emin olun. Gitmesine izin vermeyin ve pistin açılmasına neden olun. Tahtanın takılıp kalmasına neden olur ve uzun vadede pistin parlamasına neden olur.

İkincisi, makine alarm işleme bildirdi

1. Şayet sahada bulunan operatör alarm bilgisine aşinaysa ve net kullanım önlemlerini ve uygulama sonuçlarını bilirse, alarm arıza bilgisini onaylayabilir.

2. Sahadaki operatör alarm bilgisini biliyorsa ve özel tedavi önlemlerini ve uygulama sonuçlarını bilmiyorsa, alarm bilgisi onaylanamaz ve kendi başına işlenemez. Alarm bilgileri korunmalı ve hat mühendisi veya teknisyen tarafından derhal bildirilmelidir.

3. Sahadaki operatör alarm bilgisine aşina değilse, alarm bilgilerini kendiniz onaylamamalısınız. Alarm bilgilerini korumalı ve hemen on-line mühendis veya teknisyeni bilgilendirmelisiniz.

Üçüncü olarak, güvenli çalışma önlemleri

1. Ekipmanın çalışması veya ayarlanması sırasında, bir kaza meydana gelirse, acil durdurma düğmesine hızlıca basın veya cihazı derhal durdurmak için güç düğmesini aşağıya çekin.

2. Belirli parçaları değiştirirken, makine süspansiyonunun durumu altında yapılmalıdır. Zorla durdurma düğmesi birlikte kilitlenmelidir (başkaları tarafından yanlış anlaşılmaması için).

3. Ekipmanın normal koşullarda korunması durumunda, ekipman askıya alınırken ekipman çalıştırılmalıdır. Özellikle, ekipman kapatılamaz. Çevrede birden fazla kişi olmalı.

4. Ekipman, ekipman çalışma prosedürlerine göre kullanılmalıdır.

5, cilt ve akı ile doğrudan temastan kaçınmaya çalışın, eldiven ve diğer şeyler kullanın.

6. Reflow fırınını çevirirken, haşlanmayı önlemek için dikkatli olunmalıdır. Eldiven giyin.

7. Kapıların ve pencerelerin mümkün olduğunca az açık olmasını ve böylece tozun havalandırma sistemi tarafından etkili bir şekilde emilmesini sağlayın, temiz havaya ve temiz bir ortama tutun.