LED yüksek hızlı yerleştirme makinesi ortak hata nasıl devre dışı bırakılır?

- Apr 17, 2018-

(1) Vakum negatif basıncı, çip montajcısının bileşenleri emmesi için yeterli emme gücü sağlamaktır. Emme nozulu bileşeni aldığında, emiş nozulu belirli bir negatif basınç üretir ve bileşen emme memesi üzerine emdirilir. Emme nozulu emme bileşeninin anormal olup olmadığına bakılmaksızın, negatif basınç tespit yöntemi genellikle kullanılır. Negatif basınç algılama değeri belirtilen aralıkta ise, yerleştirme makinesi ekipmanı otomatik olarak emişin normal olduğunu düşünecektir, aksi takdirde emişin kötü olduğu kabul edilir. Vakum emişli vakum bileşenleri, bileşenlerin normal emilimi için yerleştirme makinesi emme nozulunun sağlanması için genellikle 53.33kPa'dan daha fazla olmalıdır. Bu nedenle, kullanım sırasında, LED yüksek hızlı yerleştirme makinesinin vakum negatif basıncını sürekli kontrol etmeli ve emme memesini düzenli olarak temizlemeliyiz. Aynı zamanda, yerleştirme kafasındaki vakum filtresi çekirdeğinin kirlenmesini kontrol etmeye dikkat etmeliyiz. Vakum filtre göbeği esas olarak emme nozuluna ulaşan hava kaynağını filtrelemek için kullanılır ve kararmış hava filtresi sağlamak için karartılmış filtre elemanı değiştirilmelidir.

(2) Meme aşınması, nozul deformasyonu, tıkanma, hasar ve diğer faktörler de hava basıncının eksikliğine neden olur, bu nedenle, bileşenler, meme ucunun aşınma derecesini düzenli olarak kontrol edemez ve emin olmak için kötü yıpranmış nozulu değiştirir LED'in yüksek hızlı yerleştirme makinesinin normal çalışması.

(3) Besleyicinin etkisi, yetersiz besleyici beslemesi (hasarlı besleyici dişlisi gibi), malzeme deliği besleyicinin dişlisine yapışmaz, besleyicinin altında yabancı madde, yay aşınması, basınç Sapması, pas vb. Kapak plakaları, yaylar ve diğer çalışma mekanizmaları, bileşenlerin cihazı saptırmasına, ayakta durmasına veya kaybetmesine neden olur. Besleyicilerin düzenli olarak denetlenmesi gerekir ve bulunan problemler, cihazların büyük miktarda israfına neden olmamak için derhal ele alınmalıdır.

(4) Emme nozulunun etkisi, emiş nozulu komponentin yüzeyine değdiğinde LED yüksek hızlı talaş montaj cihazının ideal emme yüksekliği 0.05mm'dir. Basınç çok büyükse, bileşen besleme yuvasına basılacaktır. Sonuç olarak, malzeme emilemez. Belirli bir bileşenin emme durumu iyi değilse, emme yüksekliği yukarı doğru ayarlanabilir. .

(5) Gelen malzemeler, bazı üreticiler tarafından üretilen çip bileşenlerinin ambalajında kalite sorunları vardır. Örneğin, delikler arasındaki boşluk büyüktür, bant ile plastik film arasındaki yapışkan kuvvet çok büyüktür ve besleme oluğunun boyutu çok küçüktür. LED yüksek hızlı yerleştirme makinesi bileşenlerinin nedenleri ayağa kalkamıyor.